دیوارکوب چوبی نقاشی شده؛ ترکیبی از هنر و طبیعت

چه در حال بازسازی خانه‌ خود باشید و چه بخواهید به دکوراسیون منزلتان تزیینات جدیدی اضافه کنید، دیوارکوب اهمیت بسیار زیادی در تصمیمات شما دارد. مثلاً با استفاده از یک دیوارکوب چوبی نقاشی شده، برای ظرافت تزیینات منزل خود اقدامات لازم را انجام دهید. استفاده از چوب، فضا را روشن‌تر می‌کند و ظرافت و گرما را به محیط می‌بخشد.

از گذشته تا به حال دیوارکوب‌ها وجود داشته‌اند و قدمت آن به زمانی برمی‌گردد که شمعدان‌ها به دیوارها آویزان می‌شدند و برای روشن‌ کردن محیط از آنها استفاده می‌شد. امروزه نیز دیوارکوب‌ها یک آیتم تزیینی همه‌کاره هستند که هر طرح دکوراسیون داخلی را ارتقا می‌دهند. البته با الهام گرفتن از طبیعت می‌توان قدم بزرگی در زیبایی و اصالت دکوراسیون محل زندگی خود برداشت. یک مثال عالی، تابلو دیوارکوب چوبی نقاشی شده است.

دیوارکوب چوبی نقاشی شده
دیوارکوب چوبی نقاشی شده

نحوه انتخاب دیوارکوب چوبی نقاشی شده برای خانه


قبل از نصب هر دکوری، دیوار را به‌ دقت بررسی کنید. قبل از آویزان کردن تابلوهای نقاشی یا دیوارکوب، می‌توانید قطعات را روی زمین کنار هم بچینید. اولویت دستیابی به یک چیدمان مطلوب این است که فضای کافی برای وجود هنر در کنار وسایل به‌ صورت منسجم وجود داشته باشد. برای اطمینان از فضای کافی برای دیوارکوب‌های خود، آثار هنری و دیوارکوب‌های خود را به‌ دقت اندازه‌گیری کنید تا از هرگونه خطا جلوگیری شود.

تعداد دیوارکوب‌هایی که برای تزئین دیوارهای خود استفاده می‌کنید به سبک و اندازه‌ دیوار اتاق شما بستگی دارد. وسط قراردادن هر شیء معمولاً از نظر بصری جذاب‌ترین خواهد بود. قرارگیری مرکزی باعث ایجاد انسجام و تراز عناصر می‌شود. به‌ عنوان‌ مثال، اگر سه ستون قاب و دو ردیف دارید، به‌ احتمال زیاد می‌خواهید حداقل یک دیوارکوب برای هر ستون خریداری کنید اما لامپ‌ها چیدمان دیوار را تغییر می‌دهند؛ بنابراین آنها را پس از در نظر گرفتن همه‌ جوانب و با اطمینان کامل از تناسب دقیق برای سایر قطعات، نصب کنید.

یک راه محبوب برای ترکیب دیوارکوب‌ها در دکوراسیون خانه، جفت کردن قطعات یکسان در دو طرف یک قاب یا نقاشی دیواری است. یک جفت دیوارکوب چوبی نقاشی شده درخششی گرم در اطراف یک شیء مورد علاقه ایجاد می‌کند. ترکیب نور اثر هنری را به نقطه‌ کانونی روی دیوار شما تبدیل می‌کند. حال تصور کنید اگر خود منبع نور هم نقاشی شده باشد، چه جذابیتی خواهد داشت!

این روش تزئینی بسیار قابل انعطاف است و شما می‌توانید از بین طیف وسیعی از دیوارکوب‌ها برای تزئین محیط اطراف خود انتخاب کنید.

نقش و کاربرد دیوارکوب چوبی در دکوراسیون داخلی


دیوارکوب‌ها گزینه‌ای هستند که هنگام آماده‌ کردن تزئیناتی برای دکوراسیون، تقریباً در هر قسمتی از خانه قابل‌ استفاده هستند. یکی از اولین اشکال نور در داخل و عموم مردم بودند که در آن زمان‌ها، دیوارکوب‌ها شمع‌ها را نگه می‌داشتند. اما امروزه طیف وسیعی از دیوارکوب‌ها برای انتخاب وجود دارد.

کاربرد دیوارکوب چوبی در دکوراسیون داخلی پذیرایی

مثلاً اگر در اتاق نشیمن خود یک شومینه دارید، ممکن است این مکان برای تزئین با یک جفت دیوارکوب نوری مناسب باشد. مثلاً دیوارکوب‌ها را در دو طرف شومینه آویزان کنید. قرارگیری دوتایی وسایل در دو طرف باعث ایجاد ساختاری متقارن در اطراف شومینه می‌شود و هنگامی که آتشی در حال سوختن نیست، می‌تواند نور را تأمین کند.

کاربرد دیوارکوب چوبی در اتاق خواب

یک چراغ دیوارکوب در هر طرف تخت، زیبایی معمولی میز کنار تخت را بالا می‌برد و در عین‌ حال که نور لازم جهت مطالعه را فراهم می‌کند، تقارن زیادی ایجاد می‌کند.

کاربرد دیوارکوب چوبی در ورودی ساختمان

دیوارکوب‌ها را می‌توان در محیط‌های مختلف حتی در فضای باز استفاده کرد. دو دیوارکوب در ورودی یک اتاق یا حتی ساختمان، تقارن و زیبایی را به درب ورودی اضافه می‌کنند.

یافتن دیوارکوب متناسب با هنر موردنظر شما برای منسجم بودن طرح نهایی بسیار مهم است. مثلاً می‌توانید با ترکیب نقاشی روی دیوارکوب، دیوارکوب چوبی نقاشی شده زیبایی داشته باشید. هیچ محدودیتی برای تزئین با سبک‌های مختلف هنری در خانه شما وجود ندارد. شما همیشه می‌توانید یک دیوارکوب را به هر اتاقی اضافه کنید.

دیوارکوب‌ها می‌توانند به دیوارهای محل زندگی‌تان روح ببخشند. یک دیوارکوب حتی می‌تواند رنگ‌های اطراف را کنار هم جمع کند تا فضایی منسجم ایجاد کند. با کمی تنوع خلاقانه، می‌توانید دیوارکوب‌های شگفت‌انگیز زیادی داشته باشید که می‌توانند به‌ عنوان یک عنصر تزئینی و در عین‌ حال کاربردی در یک اتاق، جا داشته باشند.

دیوارکوب چوبی نقاشی شده
دیوارکوب چوبی نقاشی شده

چگونه یک دیوارکوب چوبی نقاشی شده داشته باشیم؟


دیوارهای اتاق‌ خواب خود را با استفاده از تابلو دیوارکوب چوبی که مطمئناً حال و هوای شما را بهبود می‌بخشد، تزیین کنید. حتی اگر به دیوارکوب چوبی دسترسی نداشتید، می‌توانید با چوب‌های ضایعاتی که در اطراف قرار دارند، یک دیوارکوب بسازید و حتی آن را نقاشی کنید که با این کار، شما یک دیوارکوب چوبی نقاشی شده دارید که حال و هوای سنتی را به فضای اتاق شما می‌بخشد.

می‌توانید گوشه‌های تخته‌های چوبی را بسوزانید و قاب پشتی دیوارکوب را از آنها بسازید. آن را با یک نگهدارنده نور فلزی آویزان کنید.

در مرحله بعد، یک شمع یا یک فانوس را روی آن قرار دهید. این‌گونه به‌ راحتی می‌توانید فضاهای خود را با حال و هوای روستایی که از این دیوارکوب چوبی نقاشی شده، تخته‌های چوبی بازسازی شده و کوزه‌های سنگ‌تراشی به وجود می‌آید، دل‌انگیز کنید.

اما اگر شرایط ساختن دیوارکوب را ندارید، گروه هنری هانه با ثبت سفارش انواع دست‌سازه‌های هنری به‌ صورت سفارشی و با طرح اختصاصی مشتری، موقعیت را برای دسترسی شما به یک اثر هنری ایجاد می‌کند. شما با ثبت سفارش می‌توانید یک دیوارکوب چوبی نقاشی شده طبق سلیقه‌ی خودتان داشته باشید. علاوه بر این می‌تواند به شما در انتخاب طرح و رنگ آینه‌های دیواری نیز کمک کند.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها