تأثیرات آینه مسی در جلوه دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی بسیار مهم است، زیرا سبب بهبود ظاهر خانه و تغییر احساس شما به آن می‌شود. چگونگی دکوراسیون خانه احساسات و نوع دیدگاهتان را به جهان معرفی می‌کند. برای مثال بهره‌مندی از آینه مسی در دکوراسیون خانه نمایانگر این است که شما به اشیای سنتی و قدیمی علاقه دارید. همین علاقه را می‌توانید در سایر قسمت‌های خانه نیز پیاده کنید. زیرا فلز مس تنها یک متریال ساختمانی و صنعتی نیست! کافی است زاویه‌ نگاهتان را نسبت به فلز مس و اشیای دکوری مسی تغییر دهید.

آینه دکوراتیو مسی در دکوراسیون داخلی


امروزه اشیای مسی مختلفی وجود دارند که در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از این اشیا می‌توان به آینه‌ها، ظروف و گلدان‌های مسی اشاره نمود. در این مقاله قصد داریم در مورد اهمیت و ارتباط آینه‌ی مسی با دکوراسیون خانه و اینکه این آینه در کجا استفاده می‌شود، اطلاعات مفیدی ارائه دهیم.

از آنجایی‌که مس نوعی فلز بوده و براق است، با انواع دکوراسیون‌های داخلی در رنگ‌های مختلف هماهنگ خواهد شد. کافی است بهترین مکان را برای نصب آینه پیدا کنید!

آیا آینه های مسی هنوز مُد هستند؟


مبحث دکوراسیون داخلی خانه یک مسئله کاملاً شخصی است. هر شخصی دکوراسیون داخلی خانه خود را مطابق با سلیقه و علایق خود چیدمان می‌کند. بهره‌مندی از آینه‌ی مسی نیز هیچ ارتباطی با مد ندارد. چنانچه علاقه‌ خاصی به آینه و اشیای مسی دارید، می‌توانید در دکوراسیون خانه به طرز هنرمندانه‌ای از آنها استفاده کنید، به‌ نحوی‌که زیباتر و شیک‌تر از جدیدترین دکوراسیون‌ها باشد. البته طراحی قاب و طرح آینه‌ها از جنس مس نیز در مُد بودن و یا نبودن آن موثر است.

معرفی انواع آینه های مسی


در این قسمت می‌خواهیم به معرفی انواع آیینه‌های مسی و کاربردها و مزایای آنها بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

آینه گرد مسی با قاب آفتابی شکل

آینه مسی گرد با قاب آفتابی شکل
آینه‌ گرد مسی با قاب آفتابی شکل

تاریخچه آینه‌ی مسی به سال‌ها پیش بازمی‌گردد، اما در مقابل مزایای آن چه اهمیتی دارد؟ مهم‌ترین مزیت و تاثیر آینه دکوراتیو در دکوراسیون داخلی، ایجاد نور و درخشش است. حال اگر آینه‌ی مسی با قاب آفتابی شکل انتخاب کنید، تابش نور خورشید را حس خواهید کرد. میله‌های مسی که به‌ عنوان قاب دور فریم آینه قرار گرفته‌اند، نقش پرتوی‌های نوری را دارند که مستقیماً از خورشید ساطع می‌شوند. تهیه‎ چنین آینه‌ای به‌ مانند نصب کردن خورشید بر روی دیوار است. درخشش آینه زمانی که به قاب مس مجهز باشد، چند برابر خواهد شد.

آینه تمام مسی بیضی‌ شکل

آینه تمام مسی بیضی‌شکل
آینه بیضی‌ شکل از جنس مس

این آینه تمام مسی برای فضاهایی مناسب است که دکوراسیون مدرنی دارند، اما استفاده از طرح‌های کلاسیک را نیز پس نمی‌زنند! آیینه در ظاهر مسی است، اما در واقع روکشی از یک متریال پلیمری است که روی آن کشیده شده‌ است. این آینه بهترین انتخاب برای محیط‌های مرطوب مانند حمام و سرویس بهداشتی است. جذابیت این آینه به‌ عنوان یک آینه‌ ساده تک‌رنگ، بسیار است. علاوه‌ بر جلوه‌ زیبا، عمق بصری نیز ایجاد می‌کند.

آینه قدی مسی (به رنگ طلایی)

آینه قدی مسی (به رنگ طلایی)
آینه قدی مسی (به رنگ طلایی)

فلز مس رنگ‌های متفاوتی دارد. یکی از طیف‌های رنگ مسی، طلایی مایل به نارنجی است. آینه‌ای که به چنین قابی مجهز باشد، فضا را مجلل‌تر نشان خواهد داد. آینه‌ی مسی طلایی می‌تواند هماهنگی موزونی با کفپوش‌های اتاق‌نشیمن‌تان نیز داشته باشد. چنانچه اشیای دکوری و مبلمان خانه‌ شما تم طلایی دارند، خرید یک عدد آیینه‌ی مسی با قاب طلایی‌ رنگ را نیز در لیست خرید خود قرار دهید. البته دلیل طلایی بودن این قاب به دلیل آلیاژی بودن آن است. برای ساخت چنین قاب‌هایی، مس را به‌ صورت آلیاژی با آلومینیوم ترکیب می‌کنند.

آیینه مسی با قاب مستطیلی شکل

آینه مسی با قاب مستطیلی شکل
آینه‌ با قاب مستطیلی شکل از جنس مس

این سبک از آینه مستطیلی شکل مسی توسط طراحان آمریکایی ساخته شده‌ است. این آینه نه‌ تنها رنگ ترکیبی زیبایی دارد، بلکه حالتی سخت‌افزاری نیز به محیط القا می‌کند. از این آینه معمولاً در سرویس‌های بهداشتی و یا ورودی حمام‌ها استفاده می‌شود. برای نصب چنین آینه‌ای، بهتر است سرویس بهداشتی و حمام را به‌ صورت سخت‌افزاری طراحی کنید. (نکته: طراحی سخت‌ افزاری عبارت است از انتخاب اشیا، شیرآلات و لامپ‌هایی که ظاهری مکانیکی دارند.)

آینه A شکل مسی

آینه A شکل مسی
آینه A شکل مسی

آینه‌ی مسی با قاب A شکل، طراحی پیوسته و یکپارچه‌ای دارد. چنین قابی می‌تواند تداعی‌گر تداوم زندگی درون درخشش آینه باشد. آینه A شکل مسی، تنها یک قطعه هنری نیست، بلکه مژده‌ دهنده‌ امید نیز است. از آنجایی‌که این آینه قاب باریکی دارد، به‌ راحتی می‌تواند با انواع دکوراسیون‌های داخلی هماهنگ شود. مانند تصویر شما نیز می‌توانید آینه‌ را در قسمت بالایی یک میز قهوه‌ای نصب کنید. در حالی‌که همان میز به چندین اشیای دکوری تیره و روشن مجهز است. استفاده از اشیای دکوری تیره و روشن، به‌ صورت هم‌زمان، نوعی تعادل در دکوراسیون خانه ایجاد می‌کند. اگر تنها از اشیای دکوری تیره استفاده کنید، فضا بسیار تاریک خواهد شد. در مقابل اگر تنها از اشیای دکوری روشن استفاده کنید، دکوراسیون‌تان به آن صورت که باید جلوه نخواهد کرد. تقابل تیرگی و روشنی اهمیت بسیاری در دکوراسیون داخلی خانه دارد.

آیینه مسی با طرح قدیمی (نگین‌دار)

آینه مسی با طرح قدیمی (نگین‌دار)
آیینه‌ی مسی با طرح قدیمی (نگین‌دار)

آیینه‌های مسی بیضی را می‌توانید در طرح‌ها و قاب‌های مختلف خریداری کنید. چنانچه به اشیای آنتیک علاقه دارید، آینه‌های بیضی‌ شکل با قاب مسی قدیمی بهترین انتخاب است. در طول تاریخ آینه‌ها مسیری برای گذر از رمز و رازها بوده‌اند. با نصب چنین آینه‌ای، شما نیز می‌توانید به رمز و رازهای آینه‌های قدیمی پی ببرید! در این آینه نه‌ تنها قاب مسی درخشش خاصی دارد، بلکه نگین‌های تعبیه شده‌ بر روی آن نیز درخشش بیشتری ایجاد می‌کنند. از این آینه می‌توانید برای طراحی میز آرایش استفاده کنید تا هر روز چهره‌تان را درون قاب زیبای آن مشاهده کنید.

آینه‌ گرد با قاب مسی به شکل گل آفتاب‌گردان

آینه‌ی گرد با قاب مسی به شکل گل آفتاب‌گردان
آینه‌ گرد با قاب مسی به شکل گل آفتاب‌ گردان

آینه‌های طرح گل بهترین انتخاب برای دکوراسیون‌هایی است که با اشکال طبیعی طراحی شده‌اند. برای مثال، اگر مانند تصویر، در دیوار خانه‌تان از کاغذ دیواری‌هایی با طرح برگ استفاده کرده‌اید و یا بر روی دیوار نقاشی‌های از طبیعت کشیده‌اید، نصب یک عدد آینه‌ از جنس مس و با طرح گل آفتاب‌گردان را فراموش نکنید. بزرگ‌ترین مزیت آینه‌های مسی قابل شستشو بودن آنهاست. هر از چندگاهی می‌توانید آن را از روی برداشته و به‌خوبی پولیش بزنید.

آینه مربعی مسی دوتکه

آینه مسی مربعی دوتکه
آینه‌ مربعی دوتکه از جنس مس

آینه‌های چندتکه فضا را شلوغ‌تر نشان می‌دهند و فضای کانونی قوی‌تری ایجاد می‌کنند. حال اگر این آینه‌ها از جنس مس باشند، علاوه‌ بر ایجاد نقطه‌ کانونی، زیبایی جالب‌ توجهی نیز خواهند داشت.

آینه دکوراتیو مسی سنگین است!


بزرگ‌ترین عیبی که می‌توان برای آینه‎‌های مسی بیان کرد، سنگین بودن آنها است. ممکن است در برخی از خانه‌ها فضای مناسبی برای نصب آینه دکوراتیو مسی نباشد. از این‌رو پیشنهاد می‌کنیم به خرید آینه‌های چوبی نقاشی‌ شده روی بیاورید. امروزه هنرمندان می‌توانند طرح‌هایی روی چوب پیاده کنند که دقیقاً مانند آینه‌های مسی به نظر بیاید. خوشبختانه گروه هنری هانه می‌تواند در زمینه‌ تهیه‌ آینه‌های چوبی و آینه بنفش نقاشی‌ شده کمکتان کند. لطفاً به فروشگاه آینه‌های دکوراتیو سری بزنید تا با سبک گروه هنری هانه در زمینه‌ عرضه‌ آینه‌های دکوراتیو آشنا شوید.

0 0 رای ها
امتیاز
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها